search
top

Poradnik do gry Big Farm

Poradnik, FAQ do gry Big Farm. Na Gra Farma.

FAQ, poradnik do Big Farm

Poradnik i FAQ do Big Farm

Poniżej znajdziecie poradnik do gry Big Farm. Poradnik został opracowany w celu pomocy w grze zwłaszcza początkującym graczom. Lista pytań i odpowiedzi  będzie aktualizowana. Jeśli macie jakieś pytania zapraszamy do kontaktu. Adres mailowy znajdzie w zakładce kontakt. Mamy nadzieje że poniższy poradnik pomorze rozwiązać wasze pytania i wątpliwości w grze Big Farm.

Graj w Big Farm tutaj…

FAQ Big Farma – poziom podstawowy.

 

1. Jak się zdobywa doświadczenie w grze Big Farm?

W grze Big Farm zdobywamy głównie doświadczenie poprzez wykonywanie zadań i misji. Czyli do tego wystarczy aktywnie grać. Doświadczenie zdobywane jest także przez produkcje karmy (zwłaszcza karmy dla krów). Oraz przez produkcje nawozów i za używanie nawozów premium. Przy odpowiednim dużym poziomie będziecie mieli także dostęp do farmy kwiatowej i farmy smakosza gdzie każda produkcja także generuje doświadczenie.

2. Jak zwiększyć powierzchnie pola w Big Farm?

By powiększyć swoje pole wystarczy kliknąć w nieużytki graniczące z naszą farmą. Do zakupu nowej powierzchni będzie potrzebne złoto lub farmdolary.

3. Jak zdobyć darmowe złoto na farmie Big Farm?

Złoto na farmie Big Farm jest głównie dostępne za realne pieniądze. Jest to tak zwana opcja premium. Są na szczęście też inne sposoby na zdobycie trochę złota za darmo. Pierwsza okazja trafia się bardzo szybko bo już po założeniu konta gracz dostaje złoto jako prezent powitalny. Kolejne porcje złota otrzymamy jako nagrodę za regularne logowanie się w grze. Innymi sposobami by zdobyć darmowe złoto na farmie Big Farm to osiągniecie kolejnego poziomu oraz wykonywanie misji.

4. Jak można zmienić nazwę farmy w Big Farm?

Zmianę nazwy farmy możemy dokonać w opcjach (symbol koła zębatego), następnie trzeba wybrać ustawienia (symbol klucza) i wprowadzić nową nazwę dla farmy i kliknąć w „Zmień nazwę farmy”. Opcja ta jest dostępna przy posiadaniu złotych monet.

5. Jak się zdobywa punkty reputacji ?

Jest to bardzo proste zadanie. Wystarczy regularnie wykonywać kolejne misje w grze. Punkty są przyznawane po ukończeniu każdej z misji.

6. Jak to jest z kosztem utrzymania zwierząt i roślin?

W grze Big Farm zastosowano ciekawy mechanizm. A mianowicie zadowolenie pracowników. Im większe zadowolenie naszych farmerów tym niższy koszt utrzymania. By zwiększyć zadowolenie wystarczy upiększać naszą farmę używają dekoracji.

7. Jak dokonać zamiany złota na dolary?

By dokonać zamiany złota na dolary w Big Farm, trzeba będzie skorzystać z usług pewnej pani, która co jakiś czas przyjeżdża autem i parkuje obok naszej farmy.

8.  Jak mogę usunąć konto z gry Big Farm?

Usuwanie konta odbywa się po kontakcie z supportem gry Big Farm. Należy do nich napisać maila z prośbą o usunięcie kota podając adres mailowy jaki użyliśmy podczas rejestracji.

9. Gdzie znaleźć farmę smakosza?

Farma smakosza jest dostępna dopiero od 25 poziomu. Jeśli chcemy ją zakupić wcześniej konieczne będzie wydanie złota. Farmę znajdziecie w panelu dolnym w grze. Będzie tam ikona „Moja Wioska” , obok farmy założonej przez nasz powinna być pokazana nowa farma smakosza.

10 Jak zwiększyć poziom sojuszu w Big Farm?

By zwiększyć poziom sojuszu trzeba będzie wykonywać różne zadania w zakładce „Projekt Sojuszu”. Warunkiem koniecznym będzie oczywiście ukończenie kolejnych projektów.

11. Jak zebrać wszystkie przedmioty by rozpocząć projekt sojuszu w Big Farm?

Trzeba uzbroić się w cierpliwość bo będzie potrzebne. „Pudełko na drugie śniadanie” wypada ono z młyna i obory, „Ciężarówka” która pojawia się ze pól, młyna, chlewu i kurnika. Przedmioty te pojawiają się bardzo rzadko w grze.

12. Gdzie można kupić łom w Big Farm?

Łom jest dostępny od 6 poziomu, koszt to 1750 złotych monet. Dostępny po kliknięciu w skrzynkę.

13. Jak zmienia się szefa sojuszu w Big Farm, który nie jest aktywny ?

Tutaj nie musicie akurat nic robić. Gra sama zmieni szefa po 4 tygodniach braku aktywności starego szefa.

14. Jak wykonać zadanie z humusem w Big Farm?

Zadanie wykonasz w kompostowniku gdzie liście przerobisz na humus. Liście bierzesz z sadów.

15. Gdzie znaleźć farmę kwiatową w Big Farm?

Farmę kwiatową znajdziecie dopiero na 40 poziomie. Klikacie w ikonę „Moja Wioska” po środku jest  główna farma a po bokach 3 nie duże tabliczki . Pierwsza tabliczka to farma smakosza jest odblokowana, druga odblokowana to kwiatowa.

16. Gdzie wyprodukować płynny nawóz w Big Farm?

Nawóz wyprodukujesz na farmie kwiatowej w budynku mieszalni.

17. Dlaczego ceny na farmie raz rosną a raz spadają?

Uzależnione to jest od twojego zadowolenia pracowników na farmie. By je zwiększyć i obniżyć cenny wybuduj trochę elementów dekoracyjnych.

18. Gdzie można kupić ziarno?

Ziarno kupisz na dolnym pasku w dolnej części ekranu w okienku zarządzania farmą.

19. Gdzie jest mleczarnia w Big Farm?

Mleczarnie możesz wybudować dopiero od poziomu 32. Jeśli jej nie widać to znaczy że musisz najpierw wbić większy poziom.

20. Jak zmienić ceny, np. jajek w Big Farm?

By była możliwość zmian cen przyda się pomoc sojuszu, który musi wykonać badanie „Organiczne jajka”. Dopiero wtedy będzie możliwość zmian ceny jajek.

21. Dlaczego na łące nie mogą siać wszystkiego?

Niektóre rośliny potrzebują wyższego poziomu by móc je zasiać. Od początku można siać tylko lawendę.

22. Co robić z pieniędzmi sojuszu?

Pieniądze zebrane przez sojusz można wydać na badania dzięki, którym sojusz będzie zarabiał więcej na sprzedaży niektórych produktów lub na badania zwiększające liczbę możliwych farmerów w sojuszu.

23. Skąd brać nawóz i obornik w Big Farm?

Obornik otrzymujesz z hodowli kur, świń itp. a nawóz wyprodukujesz w silosie z obornika.

24. Do czego służy Piwnica w Big Farm?

Do pomieszczenia piwnicy trafiają nagrody (przedmioty) po ukończeniu zadań lub wydarzeń. Można je potem postawić na swojej farmie.

25. Co dają punkty reputacji?

Są one potrzebne do otrzymywania kolejnych z czasem coraz trudniejszych misji za które można otrzymać nagrody.

26. Do czego służą woreczki, które się pojawiają nad pracownikami?

Są to nagrody w postaci pieniędzy lub innych ciekawych rzeczy więc warto je łapać.

27. Gdzie szukać drewna na ognisko?

Drewno pojawia się czasami po ukończonych zbiorach jabłek czy śliwek.

28. Do czego służy szopa na Big Farm ?

Jest to element dekoracyjny, który zwiększa zadowolenie na farmie. Oprócz tego nie służy ona do niczego innego.

29. Skąd wziąć wodę na Big Farm?

By mieć wodę musisz wybudować studnie.

30. Co to jest sekretne osiągnięcie w Big Farm?

Są to unikalne misje, które są przygotowywane losowo dla każdego gracza inna. Sami musicie się kapnąć o co w nich chodzi. Jest tam też gdzieś znak zapytania, który pomoże Wam w realizacji sekretnego osiągnięcia

Opracowane przez serwis: GraFarma.PL

top